Aurora Games


Tags: Vanilla

Zdravím,
nabízím minecraft semi vanilla server 15+ s minimem pluginů.
Server má vlastní stabilní hosting,žádný aeternos.
Nabízí svět rozměry 20 000 x 20 000, poslední verze purpurmc aktuálně nová testovací verze 1.19, dynmapu se všemi světy, skrýtí rámečků.
- ! Jedná se o java verzi jen pro pc. !
- Cílem serveru, je nabídnout prostor pohodovým hráčům a také nabídnout long-term server, který nebude vypnut po pár týdnech.
- Server je omezen na ip klienta a je uzavřený, chráněný firewallem, podmínkou vstupu je věk 15+
Pokud si chcete v klidu zahrát survival, ať už sami nebo s kamarádem a chcete dlouhodobý server, jsme tu pro Vás.
V případě zájmu vyplňte a důkladně pročtěte prosím jednoduchý dotazník a připojte se k našemu discordu pro snazší komunikaci.

Discord: https://dsc.gg/aurora-games

English:
Aurora Games is a Czech semi-vanilla server with 15+ plugins. Its a Minecraft Java server for PC only running on the latest version of PurPurMC (currently 1.19) and offers a large world of 20,000x20,000. The goal of Aurora Games is to offer a relaxed space for players and to also offer a long-term server that will not be shut down after a few weeks.

This server is protected by a firewall and to be able to join you must be 15 years of age or older. If you want to play survival in peace, either alone or with a friend, and you want a long-term server, this is the place for you. Anyone interested in playing will need to read thoroughly a simple questionnaire and fill it out. Join our Discord for easier communication.

Discord: https://dsc.gg/aurora-games

Vote for this server!

  • Offline! Players
  • 1.20 Version
  • 97.7% Uptime
  • 6 days Last Ping
  • 1 Votes

Random Server Videos